B2B marketing: werkt dat eigenlijk?

Het verschil B2B en B2C is voor velen heel duidelijk. B2B is gefocust op bedrijven, waar B2C zich richt op het individu. Is de marketing voor deze twee focusgroepen dan ook anders?

Bij B2B richt u zich tot een bedrijf, maar eigenlijk is het ook een persoon die beslist of die uw dienst of product gaat aankopen. U probeert dus ook hier uit te zoeken welke argumenten u moet gebruiken om mensen te overtuigen van uw product of service. Toch zijn er veel B2B marketeers die denken dat de bedrijven veel tijd hebben voor een lange advertentie en dat het leven altijd serieus moet zijn. Hierdoor vergeet men vaak dat men zich richt tot mensen, in plaats van sectoren.

Hoe kunt u wel leuke en goede content maken voor een B2B campagne? / 5 Tips voor leuke en goede content voor een B2B campagne

1. Wees realistisch over hoe uw doelpubliek uw campagne ontvangt. Mensen zitten niet te wachten op een nieuwe advertentie die hun mailbox binnenkomt. Ze reageren meestal geïrriteerd en vooral verdacht. Ze denken dat u leugens gaat vertellen en hun tijd gaat verspillen.

2. Ga ervan uit dat de mensen waar u tegen spreekt intelligent zijn. Iedere keer als u een nieuwe campagne opstelt moet u zich een persoon voorstellen die u kent en die in de doelgroep zit voor het project. U beeldt zich in hoe zij zouden reageren op de campagne. Als zij niet zouden reageren zoals u wilt, waarom zouden de mensen die u niet kent goed reageren?

3. Emoties zijn één van de sterkste verkoop hulpmiddelen. Bij het beslissingsproces in een bedrijf zijn er verschillende mensen betrokken. U legt uw product of dienst voor aan gewone mensen en niet aan een bedrijf. Zij hebben dezelfde dromen, onzekerheden en problemen als andere consumenten.

4. Wat halen zij eruit? Focus u niet op de details, maar op de voordelen die zij halen uit uw product of dienst. Dit is uiteindelijk het enige wat voor hen belangrijk is.

5. Storytelling is leuk, maar overdrijf er niet in. Als u een leuk en interessant verhaal hebt van uw bedrijf, vertel het! Er zijn veel bedrijven die geen speciaal verhaal hebben, maar toch proberen een verhaal te vertellen. Doe dit niet! De consument heeft dit snel door. Daarenboven zijn de meeste mensen niet geïnteresseerd in de geschiedenis van het bedrijf, maar gewoon hun product of dienst willen gebruiken.

Gepubliceerd op 01/01/70

We leren je graag kennen

Plan een gesprek
We luisteren, denken mee en maken het concreet. Neem gerust contact op voor een vrijblijvende kennismaking.
Hélène
Hélène Verhenne digitaal project marketeer Mail me
Wouter
Wouter Mille strategisch marketeer Mail me